FILM & ROLL s.r.o.
Lovcenska 1256/10
150 00 Prague 5
Czech Republic

+420 603 865 157

production@filmandroll.com

Film "HRA" vstoupí do kin ve Španělsku 27. listopadu 2020.

Děkujeme Reverso Films.

V hlavních rolích: Jiří Mádl, Elizaveta Maximová, Marika Šoposká. Režie: Alejandro Fernández Almendras.


"JEDEN ROK S FULBRIGHTEM"

NA PRVNÍ EPIZODU SE MŮŽETE TĚŠIT JIŽ 11.1. 2015 V 18:15 NA ČT 2.

 

10ti-dílný dokumentární cyklus

10 Fulbrightistů….

10 příběhů….

Fulbrightovo stipendium je financované českou a americkou vládou. Je to jedno z nejprestižnějších stipendií, jaké lze v České republice získat. Toto stipendium umožňuje Čechům studovat a dělat výzkum na prestižních amerických univerzitách, českým učitelům získat nové zkušenosti výukou v USA a českým vedoucím pracovníkům neziskových organizací získat nové podněty při práci v neziskovém sektoru v USA. Opačně pak toto stipendium poskytuje možnosti Američanům získat nové zkušenosti v České republice.

Film & Roll v koprodukci se Studiem FAMU a Českou televizí natáčela po dobu jednoho roku s devíti českými Fulbrightisty v USA, kde jsme sledovali jejich stipendijní pobyt, jejich profesionální dráhu, ale i osobní zážitky a s jednou americkou Fulbrightistkou při jejím pobytu v České republice.

Režie: Tereza Nvotová a Adam Oľha
Autor projektu: Veronika Finková, Scénáře: Michaela Strnad
Producenti: Veronika Finková, Martina Šantavá a Ondřej Šejnoha

Projekt vznikl za podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky a Velvyslanectví Spojených států amerických v Praze.

Pro více informací a obrázky z natáčení klikněte níže na více zde.


Naše společnost je producentem časosběrného dokumentárního seriálu "Jeden rok s Fulbrightem", který je vyráběn v koprodukci s Českou televizí a FAMU.

10ti-dílný projekt mapuje rok života stipendistů Fulbrightova programu. Sledujeme pracovní kariéru i osobní život devíti Čechů, kteří získali stipendium a odjeli na jeden rok do USA. Stejně tak sledujeme tři Američany, kteří naopak přijeli na jeden rok do České republiky.

Příběhy těchto studentů, vědců či učitelů jsou velmi rozmanité díky jejich osobnostem, oboru, kterému se věnují a místu, ve kterém žijí.